niedziela, 22 kwietnia 2012

Zdjęcia – wzory na paznokcie


Dziś przygotowałam troszkę zdjęć. Wzorki paznokci pochodzą ze zbioru ciekawszych moich prac z przed kilku lat. Życzę miłego oglądania

Podstawą zdobienia są paznokcie przedłużone metodą akrylową. Na opracowanym paznokciu akrylowym farbką czarną i niebieską wykonałam cieniowane płatki kwiatka. Na wyschniętym kwiatku białą farbką akrylową kropeczki stanowiące środek kwiatka. Cały wzór można zrobić na lakierze do paznokci. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Te wzorki są zrobione na tej samej zasadzie jak ten wyżej tylko innymi kolorami.

  Na tych wzorach również podstawą są paznokcie akrylowe, na nich wykonałam róże farbką akrylową. Trudno jest mi i opisać krok po kroku, co robiłam, ale obiecuję przybliżyć to w przyszłości na zdjęciach.

Tu  różyczki również są zrobione tą metodą, a podstawą jest lakier.

Na tych zdobieniach płatki kwiatków, skrzydła motyla i gorset są cieniowane z dwóch kolorów farbki akrylowej.

 Tło cieniowane z dwóch kolorów farbki akrylowej.
Na tle namalowałam ciemną bazę środków kwiatków. Następnie płatki kwiatków, w przypadku czerwono pomarańczowych: użyłam farby czerwonej, a potem rozjaśniłam pomarańczą końcówki płatków. Łodyżki i listki i wykończenie środków kwiatków.

Cieniowane tło z czarnego w biały. Na wyschniętym tle białą farbą zarys kwiatów, delikatną szarością zrobiłam efekt zacienienia w odpowiednich miejscach. Czarną farbką kontury, łodyżki i listki. Gotowe.

Najpierw wykonałam kontur czarną farbką, następnie cieniowanie czarnym kolorem, a na końcu błyski białym.

Tło z brokatowego lakieru. Na wyschnięty lakier białą farbką bazę kwiatków i płatków, a na koniec kontur.

Te zdobienie nazywam "wariacją frencza". Baza z perłowego lakieru; gdy wyschnie biały lakier i na koniec kontur.

Tu kolejna wariacja frencza.

Na bazie lakierowej frencza srebrnym lakierem/farbką kontury wzoru, bulionem perłowym tworzę strukturę płatków, a na środeczek cyrkonia.

Na wyschniętym lakierze brokatem pomieszanym z bezbarwnym lakierem wykonałam bazę pod listki. Czarnym lakierem kontury.

W tych wzorach nie jestem opowiedzieć słowami jak powstały krok po kroku, będę musiała to w pokazać wam w przyszłości na zdjęciach.

 Śnieżynki

Na wyschniętym perłowym fioletowym tle białym lakierem kontur drzewa i pagórków, na to bezbarwnym brokatem mieniącym się na niebiesko i fioletowo .

Na ciemnym tle (ale nie czarnym), drzewo i i dom z kominem brązem; bielą śnieg na drzewie, dachu, kominie, przed domem i spadający z nieba; brązowo-żółty ptaszek;  czerwony brzuszek i drzwi; bielą z domieszką szarości i błękitu okna i cień pod domem.

Na wyschniętym tle białym kolorem bałwanek i podłoże, czarnym kapelusz, miota i węgielki na bałwanku. Nie zapomnieć o marchewce. Białą farbką śnieżynki spadające z nieba, śnieg na kapeluszu i miotle. Na koniec brokat.

Troszkę świątecznie.
I sylwestrowo na zakończenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz